top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Cheetah Night


Dress:GUESS Shoes: GUESS

Hello everyone, I am still updating all my photos from the previous year. Between going from the office and then back to my other job, it's always nice to pull something that not only spices up the typically boring office look but also works for the retail world. A lot of women tend to think that if you work in an office, you have to stick to the simple pencil skirt and nice top. Well once I saw this snake print dress I just thought of how amazing it is to wear to the office and still keep it on for any night shifts I would have. The joys of working in retail are always seeing what is coming out and how you can incorporate it into your life outside of the world of retail.

I like to pick things that are not only items I can quickly grab when needed, but are always going to stand out. This dress has done more than I could ever imagine when I first laid eyes on it. I would love to see how you office gals put your looks together. Let me know!

Witam wszystkich , jestem nadal aktualizacji wszystkie moje zdjęcia z poprzedniego roku . W latach będzie z urzędu , a następnie z powrotem do mojej drugiej pracy , to zawsze miło wyciągnąć coś, co nie tylko przyprawy do góry zazwyczaj nudne biurowych wygląd , ale również pracuje dla sprzedaży detalicznej na świecie . Wiele kobiet mają tendencję do myślenia , że jeśli pracujesz w biurze , trzeba trzymać się prostej spódnicy i ładne góry ołówka . Cóż raz widziałem ten wąż wydruku sukienka Pomyślałem o tym, jak niesamowite jest to , aby nosić do biura i nadal zachować go na nocnych zmian za to mam. Radość z pracy w handlu detalicznym są zawsze widząc, co wychodzi i jak można włączyć go do życia poza światem handlu detalicznego .

Chciałbym wybrać rzeczy , które nie są tylko przedmioty mogą szybko chwycić , gdy są potrzebne , ale zawsze będą się wyróżniać. Ta sukienka nie zrobił więcej, niż mogłem sobie wyobrazić , kiedy pierwszy raz na oczy to. Chciałbym zobaczyć, jak umieścić swoje biuro dziewczyn wygląda razem. Daj znać!


bottom of page