top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Soft in Fall


I am all about the bold colors the statement pieces, so when I saw this dress I didn't think much of it and it sat in my closet for a long time. Being that it was a $10 dress I figure one day it would come in handy. How I regard not pulling it out soon, this dress is perfect in every way. I don't usually go for soft tones since my skin is pretty light but once I had this dress on I wanted a whole set of soft, nude colors in my closet.

I added a belt to make the dress stand out even more. The cut outs on the sleeve is perfect the dying heat we have going on here. Yet the sheer material makes this dress so breathable. I added my color GUESS soft pink strappy heels. It was like a whole new me. The best part about dressing yourself is how much you learn about yourself. You get to see a side of you that you maybe didn't before. I am huge on finding the best parts of you and loving them. I had a blast in this outfit, gave me this confidence I lost once upon a time. I even threw my hair in a pony tail which is a rare thing for me to so. Do you have an outfit that made you go WOW on yourself?

Jestem wszystko o odważnych kolorach kawałków rachunku, więc kiedy zobaczyłam tę sukienkę Nie sądziłem, że wiele z nich i to siedział w mojej szafie przez długi czas. Jako, że jest to 10 $ sukienka I postać pewnego dnia to się przyda. Jak ja nie uznają, wyciągając go szybko, ta sukienka jest doskonały pod każdym względem. Zwykle nie pójść na delikatnych barwach, ponieważ moja skóra jest dość lekkie, ale raz miałem ten sukienkę chciałem cały zestaw miękkich, nagich kolorów w mojej szafie.

Dodałem pas, aby suknia wyróżnia się jeszcze bardziej. Do wycięcia na rękawie jest idealny umierający ciepła mamy tu dzieje. Jednak sama materiału sprawia, że ​​ta sukienka tak oddychające. Dodałem mój kolor GUESS miękkie różowe strappy obcasy. To było jak zupełnie nowy mnie. Najlepsze strony o ubieranie się, jak wiele można dowiedzieć się o siebie. Można zobaczyć bok ciebie, że być może nie przed. Ja ogromny na znalezienie najlepszych części ciebie i ich kochać. Ja świetnie się bawiliśmy w tym stroju, dał mi tę pewność, którą zgubiłam kiedyś. I nawet rzucił mi włosy w koński ogon, który jest rzadkością dla mnie tak. Czy masz strój, który wykonany idziesz WOW na siebie?


bottom of page