top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Grey Days Got Nothing On Me


(Top:Qrew Shirt:Forever21 Shoes:Zara)

The winter can be so dull and gloomy at times. Granted, with the sun always shining here in Southern California, many forget that the winter can be rough for those who have to get up and see gray skies and snow everywhere. Even though I no longer live in that snowy storm, I feel like winter is in the air no matter what. With that said, I love adding a pop of color to brighten those gloomy moods.

Whether I'm prepping for my day or getting ready to go out, I find it's important for me to find something I love about my outfit. I chose a pretty gray outfit, so I pulled these amazing red Zara heels I have -- nothing crazy, just a simple low heel. Right away I felt better about the ensemble and was ready to tackle my day. I finally decided to wear this shirt I bought some time ago -- I adore how girly it makes you feel. I usually only wear this top in the summer but I'm trying to find uses for my pieces all year round. I had a hard time trying to find a shirt that was the length I wanted and also worked well with my height. I'm 5'5 and sometimes I find the most amazing items that DO NOT work with my body type and it truly breaks my heart. However, when I saw this shirt -- I died. Not only was it perfect for chilly days because it is a nice, thick material, but it's also flattering to my shape!

Zima może być tak nudne i ponure czasami. To prawda, ze zawsze świeci słońce tu w południowej Kalifornii, wiele zapominać, że zima może być szorstka dla tych, którzy muszą wstać i zobaczyć, szare niebo i śnieg wszędzie. Mimo, że już nie mieszkam w tej śnieżnej burzy, czuję się jak zima jest w powietrzu, nie wiem co. Z powiedział, że uwielbiam dodanie pop koloru, aby rozjaśnić te ponure nastroje.

Czy mam przygotowywać dla mojego dnia lub szykując się do wyjścia, uważam, że to dla mnie ważne, aby znaleźć coś kocham mojego stroju. Wybrałam dość szary strój, więc wyciągnąłem te niesamowite czerwone szpilki Zara mam - nic szalony, tylko prosty niski obcas. Od razu poczułem się lepiej o zespole i był gotowy do walki mój dzień. I w końcu zdecydowała się nosić tę koszulkę kupiłem jakiś czas temu - Uwielbiam, jak dziewczęcy czujesz. Ja zazwyczaj tylko nosić szczyt w lecie, ale próbuję znaleźć zastosowania dla moich kawałków cały rok. Miałem trudny czas próbuje znaleźć koszulę, która była długość chciałem, a także pracował dobrze z mojego wzrostu. Jestem 5'5 i czasami znaleźć najbardziej niezwykłych przedmiotów, które nie współpracują z mojego typu budowy ciała i to naprawdę łamie mi serce. Jednak, kiedy zobaczyłam tę koszulę - umarłem. Było to nie tylko doskonały na chłodne dni, ponieważ jest ładny, gruby materiał, ale również pochlebne do mojego kształtu!


bottom of page