top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Sporty Anytime and Anywhere


(Jacket:Adidas Shirt: Suzy Sher Shoes:GUESS)

My love for Adidas started when I was a little girl. They were the only running shoes I wanted. Over time, my love for sports companies has expanded, but I will forever love the classic Adidas look.

I chose a different look that I just feel in love with. Being at an office all day can be boring, but who said a little dress up can't be fun? My winter color of choice is an earthly green and I paired this with my Adidas jacket and some black heels.

I'm not saying it works for everyone -- in fact some of my co-workers questioned my look. It was a reminder to me that fashion is different for everyone. My vision was to put a quick simple yet chic look, and for the most part, I made it work.

To me, fashion is like performing -- you may not always hit the right notes and some may not see your vision, but that is what makes it fun! You get to push the boundaries.

Moja miłość do Adidasa zaczęło się, gdy byłam małą dziewczynką. Były to tylko buty do biegania chciałem. Z biegiem czasu, moja miłość dla firm sportowych rozszerzył , ale będę zawsze kochać klasyczny wygląd Adidas .

Wybrałem inny wygląd , że po prostu czuje się zakochana . Będąc w biurze cały dzień może być nudny , ale kto powiedział trochę dress up nie może być zabawne ? Mój kolor zimą z wyboru jest ziemskim zielone i połączeniu tego z moją kurtkę Adidas i kilka czarnych obcasów. Nie mówię, że to działa dla wszystkich - w rzeczywistości niektóre z moich współpracowników w wątpliwość moje spojrzenie. Było to dla mnie przypomnieniem , że moda jest różna dla każdego. Moim zamiarem było umieścić krótki prosty, ale elegancki wygląd, a w przeważającej części , zrobiłem to działa .

Dla mnie moda jest jak wykonywanie - nie zawsze może trafić na właściwe nuty , a niektóre nie mogą zobaczyć swoją wizję , ale to jest to, co sprawia, że ​​zabawa ! Otrzymasz przesuwać granice .


bottom of page