top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Abstract in Derek Lam


(Jacket:GUESS Dress:Derek Lam Shoes: Boutique)

I have been more open to the idea of thrift shopping. I never had much luck but with places like cross roads and online sites such as ThredUP and Poshmark, I have found some amazing finds. This Derek Lam dress caught my eye right away while on PoshMark with tags on it already. The abstract ands bold look made it a win not to mention the amazing price.

I know the love for fashion can sometimes hurt the pocket, so I have learned through the years how important it is to budget and have what you want. With these tools you can find amazing find that help your budget and look good.

Byłem bardziej otwarci na ideę używanymi zakupy. Nigdy nie miałem dużo szczęścia , ale z miejsc takich jak skrzyżowania i witryn internetowych, takich jak ThredUP i Poshmark , znalazłem niesamowite znaleziska . Ta sukienka Derek Lam wpadła mi w oko od razu, póki na PoshMark ze znacznikami na nim już . Abstrakcyjne ANDS śmiałe spojrzenie robione to wygrana nie wspominając niesamowitą cenę.

Wiem, że miłość do mody czasami boli kieszeni , więc nauczyłem się przez lata , jak ważne jest , aby budżet i masz co chcesz. Z tych narzędzi można znaleźć niesamowite znalezisko , które pomagają budżet i dobrze wyglądać.


bottom of page