top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Feeling that 70s Flare


(Top: Forever21 Denim: H&M Jacket: BCBG)

What better way then playing dress up. For clothing is just my time to shine, I'm playing a new character who doesn't want to be a new character in their own show. Sometimes when I have down time, I tend to clean. I know so exciting right? UMMMM ya, I end up finding gems in a pile that was sitting for way too long. Sometimes we forget that amazing top we bought who knows what year and thought it was going to be a one time thing,its amazing what time does for us. Before I knew it, I had created ears of clothes for the modern day girl I am.

Flares have been in for a good couple years and I have to say they for sure always seem to come back into my life. I had a few linger in the closet from some time ago but I came across these light wash denim at H&M at a price you couldn't resits. I usually stick to dark denim but it was something about Spring and light colors that drawn me to these. Don't you ever find a moment where you could try a million pairs of denim and have no luck, ya didn't have that day when I saw these. The great thing about flares is once you find the right pair it hugs you around the waist and comes nicely tight around your leg and open up towards the bottom. I found that flares work for every body type, and really make a women look flattering in the most amazing way.

How do you rock your flares? Can't wait to put some looks using flares of any type of day. Let me know your thoughts on rocking some flares?

Czy jest lepszy sposób, a następnie odtwarzanie Ubierz. Na odzież jest tylko mój czas, aby błyszczeć, gram nową postać, która nie chce się nowa postać w swoim show. Czasami, gdy mam czas przestoju, staram się oczyścić. Wiem, że tak ekscytujące, prawda? Ummmm ya, ja skończyć znalezienie perełki w stos, który siedział na drodze zbyt długo. Czasami zapominamy, że niesamowite góry kupiliśmy kto wie co roku i uważam, że to będzie coś raz, jego niesamowite, co czas robi dla nas. Przed Wiedziałem, że stworzył uszy ubrań dla współczesnego dziewczyny jestem.

Race były w od dobrych paru lat i muszę powiedzieć, że na pewno, zawsze wydają się wrócić do mojego życia. Miałem kilka pokutują w szafie od pewnego czasu temu, ale natknąłem się na te światła denim Prać w H & M po cenie nie można było nie poddała. I zwykle trzymać się ciemne denim, ale to było coś o wiośnie i jasnych kolorach, które sporządzone mnie do nich. Czy ty nigdy nie znaleźć chwilę, gdzie można spróbować milionów par drelichu i nie mają szczęścia, ya nie miał tego dnia, kiedy zobaczyłem te. Wspaniałą rzeczą jest rac po znalezieniu odpowiedniego parę go przytula cię w talii i wychodzi ładnie mocno wokół nogi i otworzyć się w kierunku dna. Okazało się, że race pracować dla każdego typu budowy ciała i naprawdę coś kobiety wyglądają pochlebne w najbardziej zdumiewający sposób.

Jak można kołysać się flar? Nie mogę się doczekać, aby umieścić kilka wygląd za pomocą flar wszelkiego rodzaju dzień. Daj mi znać swoje myśli na biegunach kilka rac?

xoxo MsNikola


bottom of page