top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Step Up With A Pop Of Color


( Top: GUESS Pants: Old Navy Shoes: Aldo)

I have always been a fan of the black & white combo and how simple yet elegant it is, but my closet looks like the rainbow and the amount of patterns makes it look like every culture is trapped inside. When I want a simple outfit, I never turn to just black & white; I always add a pop of color. For a long time my favorite thing to do was to style a color block outfit. Since the sun hasn't been shining, I decided to stick with just a little pop. Lately I have been choosing a lot of different shades of blue -- for me, blue is the new black. I love how easy it flows from one color to the next.

I have these amazing jogger like pants from Old Navy -- a store full of easy pieces for that everyday life. I wear these out or to the office. They are 100% the best type of pants to make you feel confident, not super tight yet hold a nice shape to the body. Usually I stick to a nice pointed pump but I chose to stand out with some open toe spring/summer booties that I think work during the fall as well.

I just love how color changes the mood right away. A lot of my friends wear plain, all black outfits which can look dope at times, but I have found that when I've styled these girls in some color, there's an instant shift in how they feel and how they act. I can't wait to go over and beyond with color this summer!

Zawsze byłem fanem czarno-białe i jak prosty, ale elegancki, to jest, ale z jakiegoś powodu moja szafa wygląda tęczy i ilość wzór wygląda jak każda kultura jest uwięziony w środku. Gdy próbuję przejść na prosty strój Nigdy nie zwracamy się do czerni i bieli , a nie zawsze jest pop koloru . Przez długi czas moim ulubionym rzeczą do zrobienia było projektować strój blok kolor, ponieważ słońce nie świeci , to wybrać , aby trzymać się tylko pop . Ostatnio byłem wyboru wiele różnych odcieniach niebieskiego , dla mnie, że stał się nowym czarnym. Kocham jak łatwo płynie od jednego koloru do drugiego.

Mam te niesamowite jogger jak spodnie z Old Navy . Sklep pełen łatwych utworów na tym codziennym życiu. Noszę je na zewnątrz i do biura. Są one 100 % najlepszy rodzaj spodni , aby czuć się pewny siebie, nie bardzo jeszcze mocno trzymać piękny kształt ciała. Zwykle trzymam się ładnym pompy zaostrzone, ale wybiorę się trzymać go na kilka otwartych toe wiosna / lato trzewiki , że znalezienie pracy podczas upadku , jak również.

Kocham jak zabarwienie zmienia nastrój od razu po włożeniu go. Wielu moich przyjaciół są po prostu cały czarny rodzaj strojów , które wygląda narkotyki czasami, ale stwierdziliśmy, że kiedy ich styl w kolorach , które przynoszą swoje funkcje jest natychmiastowe zmiany , jak się czują i jak one działają . Tego lata nie mogę się doczekać, aby przejść nad i poza kolorem.

xoxo MsNikola

bottom of page