top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Preppy : Black and White


(Jacket H&M Top:Smart Set Shorts:Zara :Shoes Aldo)

Rise and shine! Still adding more and more content on this blog and I have to say -- I love it. I am slowly (and when I say slowly, I mean the one week at a time vs one day at a time lol) but surely finding a way to make it all work.

This outfit was so much fun to put together! The amount of texture in this gives me wings to fly. The tweed shorts from Zara were to die for and the price was not bad at all. I love shopping during Zara's seasonal sale because even though their season has ended, doesn't mean it won't work now or later on down the road. Since this Spring in LA was on and off with the heat, I found these shorts to fit in perfectly.

I added a simple and elegant silk top -- I think blouses are so much fun to wear. Super chic and feminine makes any outfit look on point. I love how this top allows you to tie a bow around the chest making it ten times more girly. Since it was chilly, I added a leather black jacket and black booties, allowing the white top and tweed shorts to pop out that much more.

Rise and shine, wciąż dodając coraz więcej treści na tym blogu i muszę powiedzieć, że uwielbiam to miejsce. Ja powoli i kiedy mówię powoli, to znaczy jeden tydzień w czasie vs jeden dzień na raz lol, ale jestem pewien, że znajdę sposób, aby to wszystko działa.

Ten strój był tak dużo zabawy razem wzięte, kwota tekstury w tym daje mi skrzydeł. W twitted spodenki z Zary były boskie, a cena nie była zła w ogóle. Uwielbiam zakupy w sezonie sprzedaży Zary, bo choć ich sezon się zakończył, nie oznacza to przyzwyczajenie praca po raz ty kupowałeś lub później w dół drogi. Od tej wiosny w LA był i wyłączać za pomocą ciepła znalazłem te spodenki dopasować się idealnie.

Dodałem prosty elegancki jedwabny top, bluzki dla mnie są tak przyjemne w noszeniu. Super elegancki i głód sprawia, że ​​każda wygląd strój na miejscu, uwielbiam jak ta górna pozwala związać łuk wokół piersi czyniąc go dziesięć razy bardziej kobiecy i elegancki. Ponieważ było chłodno i przez skórzaną czarną kurtkę i czarne trzewiki, aby utrzymać się w sezonie, dzięki czemu biały top i twitted spodenki wyskoczy, że znacznie więcej.

bottom of page