top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Summer Living in Polka


(Top: Joe Fresh Pants: Zara Shoes: Aldo)

As summer keeps rolling on, I had to throw this cute fun outfit out there. Rain doesn't come often in Los Angeles, but this post is what summer is for me back home. Rain in the summer is great so you're not stuck with just shorts and a tank top.

I really got into ankle length pants. When I saw these Zara polka pants, I had to add them to my closet. The cute front pocket pant felt like summer in another era. I added a simple white top to make it fresh for the season. When wearing something "out there" it only makes it more fun when you pull it off. I added a red lip to pull the look together.

Over time, I am learning how to shift into a style I fall in love with over and over. These pants will be used again in another way, I cant wait to see what I pull together.

Jak utrzymuje walcowanie na lato , musiałem wyrzucić to słodkie zabawy strój tam. Deszcz nie przychodzi często w Los Angeles , ale ten post jest to, co latem jest dla mnie z powrotem do domu . Deszcz w lecie jest wielki , więc nie jesteśmy skazani tylko szorty i szczycie zbiornika.

I naprawdę dostał się do długości do kostek spodnie. Kiedy zobaczyłem te spodnie Zara polka , musiałem dodać je do mojej szafie. Cute przednia kieszeń spodni czuł się jak latem w innej epoce . Dodałem prosty biały top , aby świeże przez cały sezon. Gdy sobie coś "tam" to tylko sprawia , że bardziej zabawne, gdy można wyciągnąć go wyłączyć. Dodałem czerwone wargi, żeby przyciągnąć wzrok .

Z biegiem czasu, uczę się jak przełączyć się w stylu I zakochać się w kółko. Te spodnie będą ponownie wykorzystane w inny sposób , nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co mam trzymać się razem

bottom of page