top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Iddy Biddy Strength


Hello from the warm sunny Cali. I got the amazing opportunity to team up with Iddy Biddy Apparel. This brand is near and dear to my heart. When choosing to team up with anyone, I really think about the purpose and sending the best message I can out there.

Growing up in the arts and sports, you are always being judged. It then turns you to be the biggest judge on yourself. I would break down everything and beat myself up until I felt what I was doing was perfect. Being around so many other individuals in musical theatre, dance, and music, you start to see that we all do it. Not just to each other but t ourselves. Despite all the good of putting the right message out there, we as performer or creators cannot seem to get past putting ourselves down.

My dear friend Kelsey and I go back to High School. I came in as a 5th year being rejected from two schools I really wanted to go to. Not a dancer by background only by dreaming, I had a chance to not only have class but make a lifelong friend. A friend who guided me and helped me learn something I only could dream of. But like everyone, she too had her challenges. Instead of hiding in a dark hole, she chose to rise up. She created Iddy Biddy Apparel which is fit gear with fun motivational quotes to get you up and going while still being stylish. I love her saying FIT AND FEMININE. It is an apparel that is made to be strong, stylish and comfy.

I pick up a bright color hoodie to uplift my mood and help me stay in the zone. All of these while focusing on my goals. Whether the goal is to get more fit, stay on track or just enjoying life. I support causes that help others empower those around us. How do you support the females around you?Be sure to check out her website and blog. Use code NIKOLA15 to get 15% off your order.

.

___________________________________________________________________________________________

Cześć z ciepłego słonecznego Cali. Dostałem niesamowitą okazję, by połączyć siły z Iddy Biddy Apparel. Ta marka jest bliska mojemu sercu. Decydując się na współpracę z kimkolwiek, naprawdę myślę o celu i przesyłam najlepszą wiadomość, jaką mogę tam znaleźć.

Dorastając w sztuce i sporcie, zawsze jesteś oceniany. To sprawia, że ​​jesteś największym sędzią na sobie. Rozbijałbym wszystko i biłem się, aż poczułem, że to, co robię, było doskonałe. Będąc w pobliżu tak wielu innych osób w muzycznym teatrze, tańcu i muzyce, zaczynasz widzieć, że wszyscy to robimy. Nie tylko dla siebie nawzajem, ale także dla siebie. Pomimo tego, że mamy dobre przesłanie, my jako wykonawcy lub twórcy nie możemy się pozbyć przeszłości.

Moja droga przyjaciółka Kelsey i ja wróciliśmy do liceum. Przyszedłem jako pięciolatek odrzucony z dwóch szkół, do których naprawdę chciałem się udać. Nie będąc tancerzem z tła tylko dzięki marzeniom, miałem szansę nie tylko mieć zajęcia, ale i zostać przyjacielem na całe życie. Przyjaciel, który mnie poprowadził i pomógł mi nauczyć się czegoś, o czym tylko mógłbym pomarzyć. Ale jak wszyscy, ona również miała swoje wyzwania. Zamiast ukryć się w ciemnej dziurze, zdecydowała się wstać. Stworzyła Iddy Biddy Apparel, która jest dopasowana, z zabawnymi cytatami motywacyjnymi, które pomogą Ci wstać i pójść. Jest to odzież, która ma być mocna, stylowa i wygodna.

Podnoszę jasną, kolorową bluzę z kapturem, aby podnieść mój nastrój i pomóc mi pozostać w strefie. Wszystko to koncentrując się na moich celach. Czy celem jest lepsze dopasowanie, pozostanie na dobrej drodze czy po prostu cieszenie się życiem. Popieram przyczyny, które pomagają innym wzmocnić ludzi wokół nas. Jak wspierać kobiety wokół ciebie? Sprawdź jej stronę internetową i blog. Użyj kodu NIKOLA15, aby otrzymać 15% zniżki na zamówienie.

Be sure to check out her website and blog:and use NIKOLA15 to get 15% off your order.

xoxo. Ms Nikola

bottom of page