top of page

RECENT POSTS: 

FOLLOW ME:

  • Instagram - Black Circle

Raw and Cool for the Summer


(Top: Fashion Q, Skirt: Fashion Q Shoes:Huxley)

Learning to not always wear denim shorts and a t-shirt (aka the Cali uniform), can be hard to get away from. Trying different fits really makes me think of how to make it work.

I chose to wear a denim pencil skirt -- I love how pencil skirts just hit every curve in the right way. Denim is something that never goes out of style. I feel when you buy denim you're really investing into your wardrobe. I added a sleeveless top that added a pop of color. I went for a more rare, cool summer touch. How do you rock rare and cool in the summer?

Nauka nie zawsze nosić dżinsowe szorty i t- shirt ( aka mundurze Cali ) , może być trudne , aby uciec od . Próbuje różnych pasuje tak naprawdę sprawia, że ​​myślę o tym, jak to działało .

Wybrałem nosić spódnicę denim ołówek - Kocham jak spódnice ołówkowe prostu hit każdą krzywą w odpowiedni sposób. Denim jest coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Czuję się przy zakupie denim jesteś naprawdę inwestowanie w swojej szafie. Dodałem top bez rękawów , który dodał pop koloru. Poszedłem do bardziej rzadki , chłodny dotyk letnim. Jak można kołysać rzadkie i chłodne w lecie?

bottom of page